baymavislotbarportbetgrand pasha bet

The Future Healthcare İstanbul 2021 Konferansı’nın programı belli oldu

Türkiye’nin en büyük sağlık ve sağlık teknolojileri konferansı

Türkiye’den ve yurt dışından sağlık sektörünün öncü isimlerinin bir araya geleceği The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı’nın programı; konuşmacıları ve detayları dijital medya buluşmasıyla paylaşıldı.

Buluşmayı yöneten Tazefikir Grup Kurucusu ve Future Healthcare İstanbul CEO’su Çağlar Gözüaçık, “Konferansın 2021 teması ‘Bilgiden İlham Almak, Bilimin Işığıyla Yaşamak’ olacak” dedi.

Konferans hibrit formatta hem fiziksel hem de online düzenleniyor

Çağlar Gözüaçık

Çağlar Gözüaçık, pandemi nedeniyle ikinci konferansın tarihini ertelediklerini ama daha kapsamlı bir etkinlik yapabilme fırsatını bulduklarını ifade etti. Gözüaçık, “Konferansı hibrit bir formatta hem fiziksel katılımla hem de online olarak düzenlemeye karar verdik. Pandemi kuralları doğrultusunda belli bir sayıda misafirimiz etkinliği fiziksel olarak takip edecek. Aynı zamanda 20 binden fazla kişi online’dan canlı izleyecek.

Bu yıl 4 günlük bir konferansla katılımcıların karşısına çıkıyoruz. 20-21-22-23 Mayıs 2021’de tarihi Fişekhane’de yapacağımız konferansımızın günlerinin başlıklarını; Açılış Günü, İlham Günü, Start Up Günü, Hasta Dernekleri Günü olarak belirledik. 12 binden fazla doktorun, 5 binden fazla eczacının, binlerce tıp öğrencisinin yanı sıra sağlık sektörü profesyonellerini ve resmi kurumların temsilcilerini ağırlayacağız” dedi.

Türkiye’den ve dünyadan uzman isimler gündemi konuşacak

 • Uzm. Dr. Ayça Kaya ‘Generation O’ başlıklı konuşmasında günümüzde gittikçe yaygınlaşan çocuk ve ergen obezitesi konusuna dikkat çekecek.
 • Prof. Dr. Sinan Canan, Limitlerin Ötesinde İnsan konuşmasıyla izleyenlere ilham verecek.
 • Uzm. Dyt. ve Aktivist Dilara Koçak ise dünyanın en büyük sorunlarından biri olan açlıkla mücadele konusunda görüşlerini paylaşacak.
 • Prof. Dr. Murat Baş sağlıklı yaşam için anahtar olarak nitelendirilen ve Amerikan Diyetisyenler Birliği tarafından dünyanın en iyi diyeti seçilen Akdeniz tipi beslenmeyi anlatacak.
 • Prof. Dr. Aytuğ Altundağ ise nefes almanın sağlığımız için önemine, ‘Oksijen’ konu başlığıyla yer verecek.
 • Uzm. Dr. Bekir Çakmak ve Uzm. Dr. Enes Güler, yakın zamanda hayata geçirdikleri ve şu an 15 bin doktorun aktif olarak kullanmakta olduğu Doctor Follow mobil uygulamasından elde ettikleri verileri paylaşacak. Aynı zamanda  bilimsel ve sosyal paylaşımlar yapan hekimleri ‘sosyal doktor’ kavramıyla ele alacak. Ve bu uygulamayı ilk kez The Future Healthcare İstanbul 2021’de anlatacak.
 • Prof. Dr. Türker Kılıç, ‘Bağlantısallık ve Yaşamdaşlık’ adlı kitabında da bahsetmekte olduğu ‘beyin’ kavramı üzerine konuşacak.
 • İsveç’ten konferansa katılan hukukçu Ersen Bethersen ise ‘Sağlık ve Yapay Zekâ Hukuku’ konusunda katılımcıları aydınlatacak.

Uzay tıbbından, fütüristik şehirlere ve mega trendlere 

Çağlar Gözüaçık, konferansın şu ana kadar kesinleşen yabancı konuşmacıları hakkında ise şu bilgileri paylaştı:

 • İsrailli bilim insanı Dr. Michael Marash, Türkiye’deki sağlık sektörü profesyonelleri ile ilk kez buluşacak.
 • Uluslararası Hücre Ölümü Derneği’nin kurucularından Prof. Dr. Richard A. Lockshin; bu alanda çalışmak isteyenlere bilimi sevdirmek üzerine bir konuşma yapacak.
 • Biyoteknoloji alanındaki çalışmaları ile bilinen Prof. Melvin Samson; Suudi Arabistan’ın kuzeybatısında kurulan ve Yapay Zeka tarafından yönetilecek olan fütüristik şehir Neom ile ilgili bilgileri paylaşacak.
 • İsveç Ulusal Uzay Ajansı Başkanı Dr. Katarina Bjelke, tıp biliminin uzay tıbbından öğrenebileceklerini anlatacak.
 • Küresel İklim Değişikliği, Salgın Hastalıklar ve Mega Trendlerin Sağlığa Etkisi konulu, pandemi gündemiyle de bağlantılı çok önemli bir oturumumuz daha olacak. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Ersi Kalfoğlu’nun yapacağı oturumda, Avrupa Birliği’nin pek çok komisyonunda İklim Değişikliği ve Çevre konularında görev alan Georges Kremlis de konuşmacılar arasında yer alacak.

Çevreci kampanya: Her Bilete Bir Ağaç

Konferansın bilet satış süreci ise ‘Her Bilete Bir Ağaç ‘ söylemiyle çevreci bir kampanya haline geldi. Satın alınan her bir bilet için bir ağaç dikiliyor. Konferansın katılımcıları aldıkları biletlerle Türkiye’nin ağaçlandırılmasına katkı sağlama fırsatı buluyor. Konferansın biletleri, ön satış dönemi olan 15 Nisan’a kadar 2.500 TL yerine 2.000 TL’den alınabiliyor.

Konferans sağlık bilimleri öğrencilerine ücretsiz olacak

The Future Healthcare 2021, sağlık sektörünün geleceği öğrencilere ayrıcalık tanımaktadır. Konferansta yapılacak tüm konuşmalar; tıp, eczacılık, diş hekimliği, beslenme ve diyetetik, hemşirelik öğrencilerine ücretsiz olacak. Sağlık sektörüne değer katan zengin bir içerikle düzenlenecek konferansın programı ve diğer bilgiler http://futurehealthcare-istanbul.com adresinde yer almaktadır.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir