baymavislotbarportbetgrand pasha bet

10 kahraman çocuk yurt dışında Türkiye’yi temsil edecek

Lösev’de spor şenliği coşkusu

LÖSEV Lösemili Çocuklar Köyü’nde gerçekleşen LÖSEV SPOR ŞENLİĞİ’nde Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 20 lösemili çocuk, azimleriyle mücadelenin kurallarını yeniden yazdı.

Kurulduğu günden bu yana lösemi ve kanser canavarına karşı savaş açan LÖSEV, hayata geçirdiği her etkinlikle sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekiyor.

Kanser ve lösemide farkındalığı en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen LÖSEV, her yıl spor şenlikleri düzenliyor. Atletizm, satranç, masa tenisi ve yüzme gibi branşlarda başarılı çocuklar belirleniyor. Dereceye giren çocukları,  harika bir ödül ve uluslararası bir gezi ve bekliyor. Seçimler sonucu alanında başarılı olan çocuklar, her yıl Moskova’da düzenlenen Onkoloji Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil ediyor. Bu yıl 10 çocuk Türkiye’yi temsil edecek.

LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Vakıf olarak lösemi canavarını yenen çocuklarımızın spor ruhuyla büyümelerini, barış, dostluk, kardeşlik, sevgi ve saygı gibi birleştirici unsurları güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu sebeple gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde çeşitli illerden gelen çocuklarımızı spor etrafında birleştirerek, onların birer kahraman olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.”

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir