baymavislotbarportbetgrand pasha bet

YAZIN LENS BAKIMI ÖZEN İSTİYOR

YAZ MEVSİMİNDE LENS KULLANIMINA DİKKAT

Deniz, havuz, kum ve güneşin artan UV etkisinin lenslerinize, dolayısıyla gözlerinize negatif etkilerinden sakınmak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Gözde oluşabilecek enfeksiyonlara, kornea rahatsızlıklarına ve kuruluğa karşı alınabilecek önlemleri Opak Lens A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi, sıraladı:

Girdiğiniz denizin ya da havuzun temizliğinden ne kadar emin olursanız olun, yine de ön göremediğiniz bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden suya girerken kontak lensleriniz gözünüzdeyse, yüzücü gözlüğü kullanın. Ayrıca kontak lenslerin su altında gözünüzden çıkması halinde bu gözlükler yine koruyucu etkisi gösterir.

  • Kontak lensinizi takmadan önce mutlaka ellerinizi yıkamalı ve kurulamalısınız.
  • Lensleri solüsyonlarıyla her kullanımdan sonra sterilize etmelisiniz. Bu solüsyonları yine göz doktorunuzun tavsiye ettiği markalardan seçmenizde fayda var.
  • Kontak lenslerinizin kutularının temizliği de önemli. Deterjan gibi maddeler kullanmadan, kaynar suyla yapacağınız temizlik yeterli.
  • UV ışınlarını bloke edici özelliğe sahip kontak lenslerle, başta katarakt olmak üzere uzun süreli göz ve görme problemlerine yol açabilen zararlı güneş ışınlarından korunmak mümkün. Güneş gözlüklerinin etrafından giren ve korneaya direk düşen ışınların lens kullanımıyla minimalize ediliyor olması önemli.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir