baymavislotbarportbetgrand pasha bet

YAZIN DAHA ÇOK BEYİN KANAMASI GEÇİRİYORLAR

DİYABET HASTALARININ SICAKLA İMTİHANI

Diyabet, dolaşım bozukluğu ve damarlarda daralmaya yol açabildiği için özellikle yaz aylarında hastalarda beyin kanaması ve kalp krizi daha yüksek.

Emsey Hospital’dan İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ahmet Hamidi, diyabet hastalarının yazın dikkat etmeleri gereken konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Isınan havayla birlikte, su kaybı artmakta, kişide halsizlik, yorgunluk, ritim bozukluğu ve sonraki aşamada böbrek yetmezliği ortaya çıkabilmektedir. Diyabet hastalarında ise sıvı kaybına bağlı olarak ortaya çıkan hastalıklar daha fazla olmakta ve ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Özellikle kan şekeri yükseldiğinde idrar yoluyla dışarı atılmaya çalışılan şeker, normalden daha fazla su kaybına yol açmakta, yeterli sıvı alınamadığında kişi için ciddi bir risk meydana getirebilmektedir. Bu nedenle diyabet hastalarının özellikle yaz aylarında çok daha dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bunlara dikkat edin:

  • Dışarı çıkarken yanınıza su veya içecek alın
  • Alkol ve kafein sıvı kaybına neden olacağından tüketiminden kaçının
  • Güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde dışarıya çıkmayın, uzun süre güneş altında kalmayın
  • Uzun süre aç kalmayın, ana ve ara öğünleri atlamayın
  • Düzenli egzersiz yapın, günün serin saatlerini tercih edin
  • Yazın ayaklar yara oluşumuna daha yatkın olduğu için, her zaman kuru tutun, kumda yürürken ve yüzerken ayakkabı giyin.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir