baymavislotbarportbetgrand pasha bet

Yaz aylarında saç sağlığını korumak neden önemli?

Dyson ile saçınız güneş gibi parlasın!

Yılın en beklenen mevsimi yaklaşırken; güneş ışınlarının mucizevi yaşam enerjisi saçlar için tehlikeli olabiliyor. Mevsim geçişlerinden etkilenen saçlar; ultraviyole ışınları, deniz suyu ve klor suyu gibi etkenlerle yıpranarak hasar görüyor.

Yaz tatilinden önce saçlara boya, röfle ve balyaj gibi işlemler yaptırmak; saç tellerinin incelerek zayıflamasına yol açıyor. Saç ve saç derisi daha hızlı kuruduğundan, uygun bakım ürünlerinin kullanılması gerekiyor.

Güneşin zararlı ışınları saça rengini veren melanin bileşeninin ve saçta bulunan bazı proteinlerin yapısını bozuyor. Böylelikle saç daha çabuk etkilenerek kuruyor ve zayıflıyor. Güneşten kuruyan saçlar deniz ya da havuz suyuna maruz kaldığında daha fazla yıpranıyor ve vitaminsiz kalıyor.

Saç hasarı nedir?

Saç hasarı; saçın kalbi korteks bölgesinin kalkanı olan kütikül tabakasının zarar görmesi anlamına geliyor. Bu tabakanın hasar alması sonucunda saçlar dökülmeye, cansız görünmeye ve elektriklenmeye başlıyor.

  • Yüksek ısı, perma veya saçın rengini açtırmak gibi kimyasal işlemler
  • Saçı havluyla kurutmak veya taramak gibi mekanik işlemler
  • Güneş ve UV ışınları
  • Deniz ve havuz suyu

saçın bu tabakasının hasar görmesine neden oluyor. Saçın gördüğü hasarı ve sene içinde zayıflamasını da göz önüne aldığımızda, uzaması 2’den 6 yıla kadar sürüyor. Bu nedenle saçlarınıza mümkün olduğunca özen göstermeye ve zarar veren faktörlerden kaçınmaya dikkat etmelisiniz.

Tüm bu yıpratıcılara ek olarak, Dyson mühendislerinin de keşfettiği gibi, 150 derecenin üzerindeki aşırı ısı saçın yapısında geri dönüşü olmayan değişiklikler yaratıp saçın güçsüzleşerek kırılmasına, sağlıksız ve mat görünmesine neden oluyor. Doğru teknolojiyi birkaç kullanışlı ipucu ve püf noktasıyla birleştirdiğinizde, saçınıza kalıcı sağlığı ve hak ettiği parlaklığı vermeniz oldukça kolay.

Dyson Airwrap saç şekillendirici

Coanda etkisi adı verilen aerodinamik bir olguyu kullanarak, havayı ısıyla birleştiriyor ve saçın doğal parlaklığını ortaya çıkarıyor. Hava, doğru hız ve basınçla saça uygulandığında, saç başlığa kendiliğinden sarılarak sağlıklı bir stile kavuşuyor. Kuaföre gitmeye gerek kalmadan; hacimli bukleler, doğal dalgalar veya düz bir stil yaratmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

Dyson Corrale saç düzleştirici

Öncü esnek bakır plaka teknolojisine sahip saç düzleştirici; saçı şekillendirmek ve bir araya getirmek için esneyerek her geçişte tüm saç tellerine eşit ısı ve gerginlik uyguluyor. Esnek bakır plakalarıyla daha fazla kontrol sağlayıp şekillendirmeden alınan sonucu artırmak için ısı gerekliliğini azaltıyor. Hasarı en aza indiriyor.

Akıllı ısı kontrol teknolojisine sahip saç düzleştirici, 165 °C, 185 °C ve 210 °C olmak üzere üç hassas ısı ayarı  sunuyor. Tüm saç tipleri için uygun ve en zorlu saçların kurtarıcısı  Dyson Corrale aç düzleştirici; hassas ve doğru ısı kullanarak, düşük sıcaklıkta bile istenilen sonuca ulaşmaya yardımcı oluyor. Kablosuz performans sunan Corrale, dilediği her yerde stilinden ödün vermek istemeyenlerin seçimi oluyor.

Dyson Supersonic saç kurutma makinesi

Farklı saç tipleri için tasarlanan saç kurutma makinesi, hızlı ancak odaklanmış bir hava akımı kullanıyor. Ergonomik yapısıyla elde tutarken kullanım kolaylığı ve denge sağlıyor. Akıllı Isı Kontrolü teknolojisiyle aşırı ısı hasarını önleyerek saçın doğal parlaklığını koruyor. Dyson’ın patentli Air Multiplier teknoloji, ısıya olan bağımlılığı azaltıp hızlı kurutma ve şekillendirme yeteneği sunuyor.

Yüksek ısıdan kaçınmanın yanı sıra, uygulayabileceğiniz bazı ufak tüyolarla da saçınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Deniz ve havuz sonrasında saçınızı hızlı şekilde yıkamalı, yıkarken de hafif şampuanları tercih etmelisiniz. Her yıkamadan sonra saçtaki hasarlı görünümü azaltmak için saç kremi kullanmanız etkili olacaktır. Saçlar ıslakken çok daha zayıf olduğundan, ince dişli tarak kullanıp saçı uçlardan başlayarak tarayarak saç tellerinin yıpranmasını önleyebilirsiniz. Havluyla kurutmayı tercih ediyorsanız da saçınıza karşı nazik davranmalısınız.

Dyson ürünleri hakkında detaylı bilgi için www.dyson.com.tr adresine bakabilirsiniz.

  • Supersonic™ saç kurutma makinesi: 2.999
  • Airwrap™ saç şekillendirici: 4.999
  • Corrale™ saç düzleştirici: 3.999

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir