baymavislotbarportbetgrand pasha bet

 Unilever markalarıyla pozitif güzellik anlayışına öncülük edecek

İnsanlar için eşitlikçi ve kapsayıcı, gezegen için sürdürülebilir güzellik anlayışı

Unilever; Dove, Elidor, Simple, Axe gibi markaların yer aldığı güzellik ve kişisel bakım kategorisine yönelik ilerici taahhütler içeren ‘Pozitif Güzellik’ stratejisini Türkiye’de Kristal Elma 360 etkinliğinde iletişim ve pazarlama profesyonellerine anlattı.

Alper Eroğlu

Unilever Orta Asya, Kafkasya, İran ve Türkiye Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Alper Eroğlu; ‘Pozitif Güzellik Çağı’ başlığını taşıyan oturumda; bu kapsamdaki çalışmaları, hedefleri ve iş yapma biçimlerinin değişimini paylaştı.

Ürünlerde dönüşüme işaret ediyor

Unilever, ‘Pozitif Güzellik’ stratejisiyle çevresel ayak izini azaltmanın ötesinde; insanlar ve gezegen için daha fazla iyilik yapmak için harekete geçiyor. Ayrıca markalarının insanlar için eşitlikçi ve kapsayıcı, gezegen için sürdürülebilir bir güzellik anlayışına öncülük etmesini hedeflemektedir. Pozitif Güzellik vizyonu, aynı zamanda ürünlere dair tüm süreçlerde de bir dönüşüme işaret ediyor.

Alper Eroğlu, “Küresel araştırmalarımız gösteriyor ki, insanların yarısından fazlası ürünlerin yanı sıra şirketlerin ve markaların tutumunu dikkate alıyor. Araştırmalara göre; şirketler en çok güven duyulan kurumlar haline geldi, bu da beraberinde büyük beklentileri getirdi. Bununla birlikte insanlar hayattaki kendi kişisel amaçlarını gerçekleştirebilecekleri şirketlerde çalışmak istiyor.

Pozitif güzellik anlayışı

Pozitif Güzellik, insanlar ve gezegen için daha iyisini yapma hedefiyle attığımız adımlardan biri. Markalarımızın fayda yaratan programlar ve amaç odaklı büyüme noktasında çok güçlü bir mirası var. Bu mirası şimdi yeni taahhütlerle geleceğe taşıyacağız. 2030 yılına kadar her yıl 1 milyar insana ulaşarak sağlık ve esenliklerini iyileştireceğiz. Daha eşitlikçi ve kapsayıcı bir bakış açısı geliştirilmesine; 1.5 milyon hektarlık arazi, orman ve okyanusların korunmasına ve canlandırılmasına katkı sağlayacağız.

Avrupa Parlamentosu’nun 2023 yılına kadar kozmetik ürünlere yönelik hayvan deneylerinin küresel olarak yasaklanması konusunda; hükümetler, sivil toplum kuruluşları, şirketler gibi pek çok paydaşa yaptığı çağrının destekçisi olmaya  devam edeceğiz. Türkiye’de de güzellik ve kişisel bakım kategorisinde büyük bir değişime öncülük edeceğiz” dedi.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir