baymavislotbarportbetgrand pasha bet

Safir Perkutan tekniğiyle saç ekiminde yeni bir dönem

Değerli elementler estetikte de fark yaratıyor

Nadir bulunan, bin yıllardır hem erkek hem de kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan değerli taşlar, estetikte de fark yaratıyor. Altın, elmas ve safir, cilde dost özellikleriyle estetik uygulamalarda sık kullanılıyor.

Ucu safir kaplı mikro iğneler, saç ekiminde hızlı iyileşme sağladığı için tercih edilmeye başlandı. Keskin bir taş olan safir sayesinde cilde zarar vermeden hızlı bir şekilde kanal açılabiliyor; saç, sakal ve kaş ekimi gibi uygulamalarda iyileşme süresi çok daha kısalıyor.

Safir Perkutan tekniğiyle saç ekimi

Safir Perkutan yöntemiyle iki kat daha sık, hızlı ve doğal ekim yapılabildiğini belirten Estethica Levent Hastanesi’nden  Dr. Emin Gül, yeni teknikle ilgili şu bilgileri verdi: “Safir uçlu iğneler kullanılarak ciltte üç boyutlu ve doğal açılı kanallar açılabiliyor. Tıraşsız saç ekimi yapabilmemize olanak tanıyan bu yöntemde, kanallar saç kökleriyle aynı boyutta olduğundan ekim yapılan dokuya verilen zarar azalır ve iyileşme hızı yaklaşık artar. Kişi, iki gün sonra sosyal yaşamına dönebilir ve saçlar, üçüncü aydan itibaren uzamaya başlar. Ayrıca Safir Perkutan tekniğinde santimetrekareye 70-80 kök ekilerek sık bir görünüm elde edilebiliyor.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir