baymavislotbarportbetgrand pasha bet

Pril ile #SOFRADABİRLİKTE hayatta birlikte projesi

#SOFRADABİRLİKTE ve İhtiyaç Haritası iş birliği yaptı

Pril, Türkiye’nin 3 lezzet noktası Gaziantep, Trabzon ve Konya’nın nesilden nesile aktarılan sofra yemekleri ile isim yapmış 3 yerel şefini; Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu ile buluşturdu. Bu kapsamda hayata geçen SOFRADABİRLİKTE projesi için İhtiyaç Haritası ile iş birliği yaptı. Marka, illere gıda ve temizlik destek paketleri ulaştırılarak hem yerel esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek sağlanacak.

Türkiye’nin kültürel mirası olan yemekler gün yüzüne çıkarılıyor

Türk Henkel Ev Bakımı Kategori Grup Müdürü Melis Kantarcı Fairbairn; “Proje ile hem yerel lezzetlerin daha çok görünür olmasını sağlamayı hem de bu illerdeki ihtiyaç sahiplerine destek olmayı amaçladık. İhtiyaç sahibi olan kişilere destek olma noktasında kendimizi sorumlu hissettik. Özellikle pandemi sebebiyle sıkıntıları artan ihtiyaç sahiplerine ve yerel esnafın sorunlarına bir nebze de olsa çözüm olabilmek istedik. Bu sebeple İhtiyaç Haritası iş birliği ile hazırladığımız gıda ve temizlik destek paketlerini ulaştıracağız. Bu projeyi sosyal sorumluluk bilincini en üst düzeyde tutarak çalışmalar gerçekleştiren İhtiyaç Haritası’yla birlikte yürütmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

‘Hem sofrada hem hayatta paylaşalım’

Ceyda Düvenci, “Dünya büyük bir sofra ve biz bu sofrada birlikteyiz. Çünkü her yerde ve her anda birlikte olmanın gücüne inanıyoruz. İşte bu yüzden ben ve yol arkadaşım Pril, İhtiyaç Haritası ile bir araya geldik. Bu zor zamanlarda hem yerel esnafımıza hem de ihtiyaç sahiplerine destek olmak istedik. Çünkü omuz omuza verildiğinde, büyük küçük demeden tüm zorlukların aşılacağını biliyoruz. Sofrada birlikte hayatta birlikte!” diye konuştu.

İhtiyaç Haritası Yönetim Kurulu Üyesi Esra Arslan, “Hep ‘Neden İhtiyaç Haritası var?’, ‘Neden sokak ve mahalle ölçeğine iniyoruz?’ Çünkü en yakınımızdan, kendi yan kapımızdan iyileştirmeye başlarsak; zincirleme bir iyileştirme hareketi başlatırız. Ve bunu önce Türkiye’ye sonra dünyaya yayarız” açıklamasını yaptı.

İhtiyaç Haritası Kurucu Ortağı Güler Altınsoy ise “İmece kültürümüzde ve geçmişimizde var. Yardım eli uzatmak bizim özümüzde var. Bunu yeni nesillere yaymak, yeniden canlandırmak, globale taşımak bizim öncelikli amaçlarımızdan bir tanesi” ifadelerini kullandı.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir