baymavislotbarportbetgrand pasha bet

Medikal estetik uygulamalarıyla yaşlanmayı hafifletmek mümkün

Kişi aynaya baktığında gördüğü ifadeden memnun mu?

Medikal estetik uygulamalar, cildimizde etkili değişimler yaratabiliyor. Medikal estetik uygulamalarıyla yaşlanma belirtilerini hafifletmek ve akıp giden zamanı yavaşlatarak kişinin en iyi haline ulaşması mümkün.

Dr. Mustafa Karataş

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, Küçük Bir Dokunuş Platformu’na yaptığı açıklamada; medikal estetik uygulamalarına karar vermeden önce ve süreç boyunca dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.

Karataş, “Öncelikle kişinin estetik kodları kendisine özel olduğu için sorunun iyi bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca yüzün bütünsel bir yaklaşımla dikkatli bir şekilde ele alınmasında fayda var” dedi.

Yüzdeki duygusal ifade ne diyor?

Dr. Mustafa Karataş, “Medikal estetik tedavisi, tüm sürecin titiz bir şekilde uygulanmasını gerektiren kişiye özel bir yolculuk. Kişiler tedaviye karar vermeden önce düzeltmek istedikleri duygu durumuna odaklanmalıdır. Karar verme aşamasında, yüzünde onu memnun eden ve etmeyen duygusal ifadeleri farkında olması önemli. Yorgun, kızgın ya da üzgün mü görünmektedir? Bunun yerine daha genç ve çekici bir yüze sahip olmak mı istiyor? Bu beklentilerin tümünü hekim ile değerlendirmek gerekiyor. Yüzün belirli bir bölgesine yoğunlaşmak yerine; duygusal yönden çözümler sunacak bütüncül bir yaklaşım izlemek, uzun vadede daha doğru bir sonuç vermektedir” dedi.

‘Sadece hekimler tarafından yapılmalı’

Medikal estetik uygulamalarının güvenilir olması da önemlidir. Bunun için de bu alanda uzmanlaşmış gerçek bir hekimin yapması gerekmektedir. Doğru uygulama kararıyla ilgili olarak da hekimin yönlendirmesi ve kişiye özel bir tedavi planı belirlemesi tedavinin tüm süreçleri açısından altın değerindedir. Tabii burada hekimlerin de kişinin beklentilerini iyi analiz etmesi önemlidir.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir