baymavislotbarportbetgrand pasha bet

İLGİNÇ ARAŞTIRMA SONUÇLARI

KADINLARIN DİKKATİNE…

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, bakım ve estetik dünyasına ait çarpıcı bilgiler paylaştı:

Pazartesi 76 dakika: Araştırmalar, kadınların pazartesi sabahı güne başlamak için hazırlanmaya 76 dakika ayırdığını gösteriyor. Ama bu süre cuma günü 19 dakikaya düşüyor.

Kadın dayanışmasına son verin: Araştırmalar özellikle rimellerde kullanıma bağlı olarak yüksek oranda bakteri geliştiğini gösteriyor. Bu nedenle, ürünleri çok uzun süre kullanmak ve paylaşmak iyi bir fikir değil.

Kaliteyi tercih edin: Araştırmalar, bazı kozmetik ürünlerde az miktarda da olsa sağlığa zararlı ürünler bulunduğunu gösteriyor. Bu nedenle kalite onayından geçmiş markaları tercih etmeye özen gösterin.

Beyler cildinize özen gösterin: Kadınlar cilt bakımı konusuna takıntı derecesinde önem gösteriyor. Ancak 18 yaş ve üzeri erkeklerin yaklaşık yüzde 75’i cilt bakımı yapmıyor. Bu da erkeklerin artan güneş ve hava kirliliğinden daha fazla etkilenmesi anlamına geliyor.

Kadınların da saçları dökülüyor: Sanılanın aksine saç dökülmesi sadece erkeklerin derdi değil. Kadınların yüzde 40’ı da saç dökülmesinden muzdarip ve tedavi oluyor.

Makyajsız asla: Her üç kadından ikisi makyajsız evden dışarı çıkmayı reddediyor. Kadınların makyaj konusunda çok hassas olduğunu gösteren araştırmalar aynı zamanda cilt bakımı konusunda da hassasiyetlerini ortaya koyuyor.

Erkeklerinki daha uzun: Yine sanılanın aksine erkeklerin tırnakları kadınlara göre daha fazla uzuyor. Sağlıklı bir tırnak ayda ortalama 3.5 mm. uzar. Ancak oran yaş, mevsim ve beslenme alışkanlıklarına göre değişiklik gösteriyor. Mesela yazın tırnaklar daha fazla uzuyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir