Bu yöntem etken maddelerle yağları enerjiye çeviriyor

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

Yaza sıkı hazırlanın

Doç. Dr. Ahu Birol Kocaalp

Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahu Birol Kocaalp, yaza hazırlandığımız bugünlerde daha fit görünmek, vücuttaki izler ve selülitlerden kurtulmak için yapılacaklar hakkında tavsiyelerde bulundu.Depo

Bölgesel zayıflama uygulamalarında, selülitleri gidermede, hamilelikte oluşan çatlakların onarımında, gıdının toparlanmasında ve yüz gençleştirme işlemlerinde daha çok mezoterapinin tercih edildiğini söyleyen Kocaalp, “Bu yöntemde amaç, sorunlu bölgeye küçük dozlarda ilaç enjekte ederek yağ hücrelerini azaltmaktır. Dolaşımda düzelme ve lenfatik sistemde canlanma artıyor, hücre içi yağ metabolizması hızlanıyor. Böylece cilt altı yağ dokusunda yağ hücre sayısı azalarak serbest kalmış yağ asitleri dolaşımla vücuttan atılıyor” dedi.

Derinin alt tabakasındaki yağ dokusunun, bağ dokuları arasında sıkışmasıyla ortaya çıkan yağların özellikle kalça ve üst bacak bölgesinde düzensiz ve biçimsiz toplanmasına yol açan selülit, tüm kadınların korkulu rüyası. Selülite zemin hazırlayan genetik yatkınlık, hormonların etkisi, dolaşım bozukluğu, beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam gibi pek çok faktör var.

Depolanan yağları azaltıyor

Doç. Dr. Ahu Birol Kocaalp Selülitlerinden kurtulmak ve pürüzsüz bir vücuda sahip olmak isteyenler için Revitacare CelluCare’i öneriyor: “İçeriğinde yer alan kafein ve mikro besinlerle enzimlerin aktivasyonunu maksimize ederek selülitsiz bir görünüm sağlamaya yardımcı oluyor. Lipolitik etken maddelerle yağları enerjiye çeviriyor. Mikro dolaşımı ve lenf drenajını destekliyor, kutanöz dokunun dış görünümünü iyileştirmeye ve depolanan yağları azaltmaya destek veriyor. Portakal kabuğu görünümünden sorumlu tutulan kümeler halindeki adipositleri (yağ hücresi) hapsederek, hyaluronik asit içeriğiyle hücre zarlarını hidrolize ediyor.”

Ürün; gıdı, bacaklar, karın ve mide bölgesi, yanlar, sırt, kollar, alt bacak olacak şekilde bölgesel yağlanmanın bulunduğu yerlere uygulanıyor. Hekim tarafından yapılan uygulamalar hastanın durumuna göre farklı seans sıklıklarında gerçekleştiriliyor. Revitacare CelluCare, iki hafta süreyle haftada iki seans ve daha sonra bir ay süreyle haftada bir seans ile gözle görülür bir etki sağlıyor. Vücudun toparlanmasına ve ince bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Yüz ve vücutta yer alan tüm çatlak izleri ve elastikiyet kaybı için uygulanan Revitacare StretchCare ise 8-10 gün aralıklarla 4-6 seans tercih ediliyor. Uygulama sonrasında hasta normal günlük hayatına devam ediyor. Mezoterapi tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınmak gerekiyor.

 iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir