Silikon meme protezleri yüzde 30 daha hafif hale geldi

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

Aynı boyut, daha az silikon jel

Dünyanın en sık yapılan estetik ameliyatı sıralamasında başta gelen meme büyütme operasyonlarında artık daha hafif protezler tercih ediliyor. Silikon meme protezleri, B-lite teknolojisiyle istenilen büyüklükte ama normale göre yüzde 30 daha hafif oluyor.

Prof. Dr. Reha Yavuzer

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer, meme estetiğindeki son gelişmeleri anlattı:

“Silikon meme protezi alanında önemli bir gelişme olarak görülen B-Lite teknolojisi, normale göre daha hafif protezleri kapsıyor. Bu protezler şu an kullanılan protezlerle aynı boyutta olmalarına rağmen daha hafif bir yapıya sahip. İçerisine adeta içi boş baloncuklar yerleştirilmiş gibi. Böylelikle aynı hacimde çok daha az silikon jel kullanılarak üretim gerçekleştirilmiş.

Kimler için uygun?

Hafif meme protezleri, meme büyütme ameliyatlarında ve meme kanseri sonrası silikon protez uygulamalarında tercih edilebilen bir teknik. Özellikle büyük protez tercih etmek isteyen kadınlar için öneriliyor.

Büyük protezlerin ağırlıklarının zaman içerisinde artması, meme üzerindeki sarkıtıcı etkileri de artırıyor. Hafif silikon protezler, bu endişeyi ortadan kaldırıyor.

Meme kanseri nedeniyle mastektomi uygulanan bireylerde meme dokusunun tekrar yapılması hem beden bütünlüğü hem de psikolojik açıdan çok önemli. Bu tip durumlarda memenin tamamını oluşturabilmek için sıklıkla büyük protezlere ihtiyaç duyulur. Meme kanser sonrası meme yapımında da B-lite protezlerin daha iyi sonuçlar vereceği tahmin ediliyor.

İyileşme sürecini etkiliyor mu?

Hafif meme protezleri diğer protezlerle benzer tekniklerle yerleştirilmekte olduğu için benzer iyileşme özellikleri gösterirler. Günümüzde cerrahi sonrası dönemde sıklıkla çok ağrı olmamaktadır. Tabii ki erken dönemde özellikle yoğun kol hareketlerinden ve ağır sporlardan kaçınmakta fayda vardır.”

 

 iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir