Kadınlar ‘V’ tipi, erkeklerse keskin yüz ifadesi istiyor

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

Trinity Lifting uygulaması

Dr. Şerafettin Saraçoğlu

Çoğu insan yaşı ilerledikçe sarkma, lekelenme ve donuk ten gibi cilt sorunlarıyla karşılaşabiliyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Şerafettin Saraçoğlu, tüm bu problemler için Trinity Lifting tedavisini öneriyor:

Trinity Lifting, ciltve yüz şeklini iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş üç popüler cilt bakım teknolojisini tek bir tedavi yöntemiyle birleştirdi. High Intensity Focused Ultrasound (HIFU), Rubylaser ve Bakır Bromidlaser’in bir arada kullanıldığı Trinity Lift ile daha sıkı, gergin ve lekesiz bir cilt vaat ediyor. 

Deri içerisine ilaç ya da yabancı bir madde verilmeden uygulanan teknikte, enerji düzeyleri farklı yöntemlerle deride var olan dinamikler harekete geçiriliyor. 

Tedavinin ilk aşamasında HIFU, derinin en alt tabakasına uygulanıyor ve gevşemiş deri altı kas katmanını gerginleştiriyor. Bu sayede yüzde lifting etkisi elde ediliyor ve çene hattı belirginleşirken,çene altında sarkma ortadan kayboluyor. Ayrıca aynı yöntemle kaşları da kaldırmak mümkün oluyor. 

İkinci aşamada derinin yüzeysel katmanındaki leke sorunlarılazerle tedavi ediliyor. Bu sayede derinin lekesiz ve daha parlak görünmesi sağlanıyor. Son aşamada ise, Fraksiyonel radyofrekanslı mikro iğneleme (altın iğne tedavisi) ile derideki ince kırışıklıklar gideriliyor,  genişlemiş gözenekler sıkılaştırılıyor ve sivilce veya yara izleri siliniyor.

Trinity Lift, en çok yüz ve boyun bölgesine uygulanıyor. Günlük hayatı gereğinden fazla etkilemeyen bu müdahale çoğu insan için uygundur. Fakat her vakanın kendine göre farklılıkları olabiliyor. Genel olarak çoğu kadın ‘V’ şeklinde bir yüzü tercih ederken, erkek daha keskin bir çene çizgisi istiyor. Uygulama ise beklentiye göre farklılık gösterebiliyor. Bir saatlik 2-3 seans ile gözle görülür sonuçlar ortaya çıkıyor. Hastalar tedaviden 2-3 ay sonra daha net gelişme görüyor. Etkisi ise 18 aya kadar sürebiliyor.” iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir