Göz çevresi için özel olarak geliştirilen ışık dolgusu

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

Daha canlı ve enerjik bakışlar için

Medikal Estetik Doktoru Servet Karayün

Kişiyi olduğundan daha yorgun, bitkin, uykusuz, yaşlı ve sağlıksız gösteren göz altındaki morlukların gelişiminde çeşitli etkenler bulunuyor. Günümüzde her üç kişiden biri göz altındaki morluklardan şikayetçi… Gözlerin ve çevresinin yüzün odak noktası olduğunu belirten Medikal Estetik Doktoru Servet Karayün, göz çevresi kırışıklıkları, göz altı çöküklüğü ve morluklarını tedavisinde tercih edilen Göz Altı Işık Dolgusu ile ilgili bilgi verdi:

Göz çevresi yüzümüzde en çabuk yaşlanan yerlerden biridir. Çeşitli etkenlerden dolayı oluşan göz altı çukuru yaşımızı, yorgunluğumuzu ve enerjimizi yansıtır. Göz altı çukuru ve morlukları ya yapısal olarak vardır ya da yaşlanma, uykusuzluk, düzensiz yaşam biçimi, alkol, sigara nedeniyle ortaya çıkabilir.

Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı küçülmekte, yağ kaybı yaşanmakta ve doğal olarak bu durumda göz altı geriye doğru hareket etmektedir. Böylece göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler meydana gelmektedir.

Bölgeye özel geliştirildi

Teoxane Laboratuvarları tarafından sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş, Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması yapılabilir. Yarı çapraz bağlı patentli ‘resilient’ hyaluronik asit içeriğinin yanı sıra, 8 amino asit, 3 antioksidan, çinko, bakır ve B6 vitamini ile ciltte yeniden yapılandırmayı sağlayan ve uygulanan bölgeye anestezi sağlayarak hasta konforu ile birlikte uygulamayı da kolaylaştıran bir dolgudur.

Etkisi 18 aya kadar sürebilen işlem; ince uçlu enjeksiyon veya yan etkileri minimumda tutmak için özel tasarlanmış ucu sivri olmayan yumuşak bir kanül yardımıyla yapılıyor. Hastanın göz altı anatomik durumuna göre derine kemik üstü kanül vasıtası ile dolgunun enjekte edilmesi de etkili oluyor. Çoğu zaman tek seans yeterli olabilir. Sadece hastaların küçük bir kısmında bir ay sonrasında rötuş gerekebilir. Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına dönebilmektedirler. Morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir