baymavislotbarportbetgrand pasha bet

Genişlemiş gözenekler estetik görünmenize engel olabilir

Gözenekler ve siyah noktalarla savaşma yolları

Yaşlanma ve genetik faktörler, güneş, hava kirliliği, sigara, alkol gibi faktörler cilt kalitesinin bozulmasına yol açar. Zaman zaman cildimizin bazı bölgelerinde, özellikle yanak ve burun çevresinde yoğun olarak görülen gözenekler, cilt sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Gözenekler dolduğunda, ciltte kirlenme meydana gelir ve büyük açıklıklara sahip noktalar oluşur. Bu noktaların içi ter, yağ, toz gibi ile dolarak siyah noktalara dönüşür. Düzenli olarak uygulanan medikal bakım tedavileri, cildi atık hücrelerden ve kir gibi unsurlardan arındırarak gözenekleri sıkılaştırmada etki sağlar. Düzenli olarak uygulanan gözenek sıkılaştırma tedavileri sonucunda, cilt daha fazla nefes alır daha canlı, sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş

Daha sağlıklı görünmeyi hedefleyen ve gözenek sıkılaştırmak için uygulanabilecek medikal cilt bakımı tedavi yöntemlerini Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş’a sorduk. Savaş, iyininpesinde.com okuyucuları için bu yöntemleri sıraladı:

Hydrafacial

Cilt yenileme, gözenek sıkılaştırma, akne ve leke tedavisinde de kullanılan bir uygulamadır. Vakum yöntemi ile çalışarak cildi derinlemesine temizleyen cihaz, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediği için tamamen ağrısız ve acısızdır. Tek seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir. Cildin en alt katmanına kadar temizlik sağlayan vakumlu başlığı, cildi mikroskobik düzeyde soyarak, tüm ölü hücrelerden, birikmiş ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağdan ve siyah noktalardan arındırır.

Cilt yüzeyinde yer alan ince çizik ve kırışıklıklar, renk farklılıkları ve lekeler, farklı cilt tipleri için hazırlanan serumlar sayesinde tedavi edilebilir. Antioksidan, hyaluronik asit ve protein içerikli peptit solüsyonları cilt altına uygulanarak, daha sağlıklı, genç, canlı ve yumuşak görünmesini sağlar.

Akıllı Peeling

Cilt, özellikle yaz sonrası güneş hasarlarının etkisi ile daha da cansız bir görünüm alır. İçeriği antioksidanlar ile zenginleştirilmiş yeni nesil ‘Akıllı Peeling’ uygulaması güneş hasarlarından kurtulma ve cildi yenden canlandırma imkanı sunar. İçerdiği etken maddeler ile, kolajen ve elastin sentezini destekleyen, cildi canlandırarak, elastikiyetini artıran, nem depolarını dolduran, gözenekleri sıkılaştıran, rengini dengeleyen ve antioksidan koruma yapan bir uygulamadır. 15 -20 dakika süren kısa bir uygulama sonrasında ilk seansta ciltteki canlılık, iyileşme gözle görülür şekilde fark edilir.

Thulium Lazer (Baby Face)

Gözenek sıkılaştırmada etkili sonuçlardan birisi de lazer tedavileridir. Lazer tedavileri ile cilt gözenekleri sıkılaşır, kırışıklıklar ve lekeler azalır. Aynı zamanda cildin yağ dengesini düzenlemesi nedeniyle, sivilce problemi azalır, daha canlı ve daha parlak bir görünüm sağlanır. Lazer tedavisi ile gözenek sıkılaştırmak için kişinin cilt yapısına göre en az 5-6 seans gereklidir. Burada önemli olan cilt tipi ve cildin ihtiyacıdır. Lazer tedavisi farklı tedaviler ile birlikte kullanıldığında, çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Karbon Peeling

Özellikle ilerleyen yaşla birlikte, elastikiyetini kaybeden cilt lekelenmeye ve geniş gözeneklere daha müsait hale gelmektedir. Bu işlem, karbon bileşiklerinin ve lazerin bir arada kullanılmasıyla yapılan, güvenli bir peeling işlemidir. Genişlemiş gözenek görünümü, yaşlılık, güneş lekeleri, siyah nokta, sivilce izleri, kırışıklıklar ve cilt sarkması gibi problemler gözle görülür şekilde azalmaktadır. Karbon peeling işleminin düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Genel olarak seans sayısı 5-8 arasında cilt tipine ve ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. İşlem yaz kış fark etmeksizin uygulanabilmektedir.

Cilt bakımları neden uzmanlar tarafından yapılmalı?

Profesyonel ellerde yapılan cilt bakımları, uzman hekim tarafından kaliteli ürünler ile uygulanmaktadır. Kullanılan ürünler ise diğer kozmetik ürünlere göre çok daha hızlı etki etmekte ve etkili olmaktadır. Evde yapılan cilt bakımları, yanlış ürün seçimi veya uygulama sonucu zaman zaman kötü sonuçlara sebep olabilmektedir.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir