baymavislotbarportbetgrand pasha bet

Et ve tavuk bulyon lezzeti artık yüzde 25 daha az tuz içeriyor

Bizim Mutfak’tan tuzu azaltılmış lezzetler

Lezzetten ödün vermeden ‘Besleyici, Pratik Mutfak’ vizyonuyla yola çıkan Bizim Mutfak; %25 Az Tuzlu Et Bulyon ve %25 Az Tuzlu Tavuk Bulyon çeşitlerini tüketicinin beğenisine sundu.

Fazla tuz kullanımı, kan basıncını artırarak kalp hastalığı riskini yükselttiği; bunun da dünya çapında en önemli sağlık sorunları nedenleri arasında yer aldığı bilinmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın Dünya Sağlık Örgütü işbirliğiyle yapılan Türkiye Hanehalkı Sağlık Araştırması; ülkemizde günlük kişi başı yaklaşık tuz tüketiminin 10 gram olduğunu göstermektedir. Bu değer, Dünya Sağlık Örgütü’nün önerdiği günlük tüketim miktarının iki katına işaret etmektedir.

Tuz kullanımının azaltılmasını destekleyen bulyonlar

Ipsos Türkiye ile 3 bin 500 kişi ile görüşülerek gerçekleştirilen Mutfak Kullanım Alışkanlıkları Araştırması’na göre; pilav yapan tüketicilerin yüzde 50’si ve çorba yapan tüketicilerin ise yüzde 23’ü hazır et ve tavuk suyu bulyonları kullanmayı tercih ediyor.

Yine araştırmalara göre, tüketicilerin yemeklerinde daha az tuz kullanırken alışkın oldukları lezzeti de korumak istediklerini ortaya çıkarıyor. Ajinomoto, bu verilerden yola çıkarak lezzeti ön planda tutan, yenilikçi ürünler sunmaktadır.

Bulyon lezzeti ‘Daha az tuz, bol lezzet’ sloganıyla mutfaklara taşınırken; yeni bulyonlar daha az tuz oranıyla yemeğin lezzetinden ödün vermek istemeyenlerin tercihi olacak.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir