baymavislotbarportbetgrand pasha bet

Dyson hava temizleme kategorisindeki yeni ürünlerini tanıttı

Dyson’ın son teknolojiye sahip hava temizleyicileri formaldehiti yok edebiliyor!

İç mekan hava temizliği ve hava kalitesini iyileştirme konusunda ürünleriyle fark yaratan Dyson; bu alandaki en yeni ürünlerini tanıttı. Dyson yeni hava temizleyicileri, geliştirilmiş teknolojileriyle artık formaldehiti de algılayıp yok ediyor.

Dünya genelinde milyonlarca insan artık kapalı alanlarda çok daha fazla zaman geçirirken; soluduğumuz hava konusundaki farkındalık da her geçen gün artıyor. Evlerimiz daha fazla çalıştığımız, egzersiz yaptığımız, uyuduğumuz ve oyun oynadığımız alanlar haline gelirken; her gün 9 bin litre kadar hava soluyoruz.

Kapalı alanlarda gözümüzle gördüğümüz tozlar dışında; ultra ince partiküller (PM10, PM2.5), Uçucu Organik Bileşikler (VOC), Azot Dioksit (NO2) ve formaldehit gibi kirleticiler mevcut. Gün içinde yemek pişirme, temizlik yapma, kanepeye oturma gibi basit aktivitelerimiz; bu kirleticilerin havaya karışmasına neden oluyor.

Formaldehiti algılayan ve yüzde 20 daha sessiz çalışan 2 yeni ürün 

Dyson; yeni hava temizleme fanlarıyla her zamanki gibi ultra ince partikülleri ve Uçucu Organik Bileşikleri (VOC) algılayıp yakalıyor ve bulunduğu ortama temiz hava yayıyor. Aktif karbon filtreleriyle alerjen, bakteri, H1N1 virüsü, polen ve küf sporları gibi 0.1 mikrondan küçük partiküllerin yüzde 99,95’ini yakalıyor. HEPA H13 filtreleme sistemiyle, tüm makinelerinde tamamen yalıtımlı bir filtreleme sunuyor.

Dyson mühendislerinin, kirli havanın filtreleri geçmesini ve kirleticilerin tekrar odaya taşımasını önlemek için geliştirdiği yüksek basınçlı contalar; tamamen yalıtımlı bir koruma sağlıyor.  Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde hava temizleyici, formaldehiti algılayarak yok edebiliyor. Dyson Purifier Cool hava temizleyici ise; temizleme performansından ödün vermeden yüzde 20 daha sessiz çalışıyor.

Formaldehit kimyasal bir kirletici

Yeni ürünlerin tanıtımına, Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli de katıldı. Sürmeli; “COVID-19 pandemisi, soluduğumuz hava hakkında küresel bir farkındalık yarattı. Özellikle hijyen ve temizlik konusunda ihtiyaçlarımız değişti. Xamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz evlerimizde soluduğumuz hava kalitesinin önemini de fark ettik. Kimyasal bir kirletici olan formaldehiti de algılayan, anlık raporlayan ve yok eden bir ürün geliştirilmesi etkileyici” dedi.

Yeni Dyson Purifier Hot+Cool Formaldehyde

Formaldehit; kontrplak ve fiber levha gibi formaldehit esaslı reçineler içeren mobilya ve ahşap ürünleri, yalıtım malzemeleri ve boya, duvar kağıdı, vernik ve ev temizlik ürünleri gibi kendin yap ürünleri tarafından yayılan renksiz bir gaz kirleticisidir.

0.1 mikron boyutundaki partiküllerden 500 kat daha küçük olması nedeniyle özellikle yakalanması zordur. Tespit edilmediğinde, sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Dyson Purifier Hot+Cool™ Formaldehyde hava temizleyici iç alandaki alerjen ve zararlı maddeleri tespit ederken; tamamen yeni katı hal formaldehit algılama ve tam yalıtım sağlayan HEPA 13 standardında  filtreleme sunarak daha temiz bir ev ortamı sağlıyor.

Dyson Purifier Hot+Cool™ Formaldehyde, ultra ince tozları ve alerjenleri yakalıyor; formaldehit dahil VOC’leri yok ediyor. Yeni katı hal formaldehit algılama teknolojisine sahip. Diğer jel bazlı formaldehit sensörleri zamanla bozulabilmketedir. VOC kirliliğiyle kolayca karıştırılabilirken; Dyson’ın yeni, katı hal formaldehit sensörü, özel bir VOC sensörü tarafından tespit edilen diğer gazları akıllı bir şekilde yok saymak için formaldehit seviyelerini hassas biçimde izlemek üzere benzersiz bir algoritmayla çalışıyor.

Dengeli bir hava akışı için Air Multiplier™ teknolojisi kullanan ürün; termostat ısı kontrolüyle otomatik olarak odayı hedef sıcaklıkta tutuyor. Odanın her yerinde kontrol sağlamak için havayı karıştırıp dağıtarak temizlenen havanın yayılımı için güçlü bir hava akışı yaratırken, bulunduğu ortamı kışın ısıtıp yazın serinletiyor.

Yüzde 20 daha sessiz olacak şekilde akustik açıdan yeniden tasarlandı

Dyson Purifier Cool™ hava temizleyici, partikülleri ve gazları otomatik olarak algılıyor. Tamamen yalıtımlı HEPA 13 standardında filtrelemeyle ultra ince partikülleri yüzde 99,95 oranında yakalıyor. Air Multiplier™ teknolojisiyle temiz havayı dağıtıp yayan ürün; bulunduğu ortamı dilediğiniz zaman serinletebiliyor.

Dyson mühendisleri, ürünün ses çıkışını da azalttı. Malezya Gelişim Merkezi’nin kendi akustik odasından yönetilen tasarım süreci sayesinde yeniden geliştirilen cihaz; yüzde 20 daha sessiz olacak şekilde çalışıyor. Maksimum fan hızında 64 desibelden 61 desibele düşürülen gürültü; hava ve makine yüzeyi arasındaki sürtünme miktarını azaltan teknolojiyle sağlanıyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir