baymavislotbarportbetgrand pasha bet

Cilt bakımında doğru olduğunu sanarak yaptığımız yanlışlar

Bu hataları sık yapıyoruz

Nubia Mağazaları Sothys Ürün Müdürü Fatma Tayfun, sık yapılan ve doğru zannedilen cilt bakımı hatalarını sıraladı:

  • ‘Akneli cilde bakım yapılmaz’ Yanlış!

Akneli ciltler için özel hazırlanmış olan kimyasal peeling içerikli ve onarıcı bakımlar var. Ciltteki yağ dengesini düzenlemek ve yeniden akne oluşumunu önleyen bakımlarla akne tedavisi yapılabilir.

Bu bakımlara ek olarak ev devam ürünleriyle ciltteki yağ dengesi korunmalı, onarıcı ve yeniden yapılandıran kremlerle bakım gün içinde de devam ettirilmeli.

  • Göz ve yüz temizleyici, bakım kremleri aynı olabilir’ Yanlış

Göz çevresinin pH’ı yüzden daha farklıdır ve cilde göre daha hassastır. Bu nedenle yaşlanma belirtileri göz çevresinde daha hızlı başlamakla beraber, yüz temizleme ürünleri göz çevresini kurutabilir. Bu nedenle hem temizleme ürünleri hem de bakım kremleri farklı olmalı.

  • ‘Temizledikten sonra cildime bir şey sürmeyeyim, hava alsın’ Yanlış

Cilt temizlendikten sonra gözenekler açılır ve savunmasız hale gelir. Dış etkenlere maruz bırakılırsa, hassasiyeti artar ve siyah nokta oluşumu artabilir. Cilt temizliği ve bakımı yapıldıktan sonra mutlaka uygun serum ve nemlendirici kullanılmalı.

  • Sabahları cilt temizleyici kullanamama gerek yok’ Yanlış

Hormonlarımız biz uyurken devrede olduğu için cildimiz yağ ve sebum üretmeye devam eder. Cilt özellikle sabah temizlenmeye, gözenekler açılmaya ve nemlendiriciyle beslenmeye ihtiyaç duyar.

  • ‘Cildin yeterince nemlenmesi için krem yeterli’ Yanlış

Cildin neminin yeterli olması için düzenli bakım yapılması, temizlenmesi ve nemlendirici kullanılması önemli ancak yeterli değil. Cildin içeriden de neme doyabilmesi için günde 2 litre su içilmeli, vücut ve hücreler neme doyurulmalı.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir