baymavislotbarportbetgrand pasha bet

20 DAKİKADA VÜCUDA KOLAJEN DESTEĞİ

KOLAJEN ÜRETİM KABİNİ

Vücuttaki kolajeni 20 dakikada artırmak artık mümkün. NASA tarafından desteklenen ve Türkiye’de ilk olarak RenéClinic’te uygulanan Kolajen Üretim Kabini’yle yaşlanmış ve yıpranmış cilt tarihe karışıyor. Kabin, cilt elastikiyet kaybını tersine çevirecek olan bağ dokusunun en önemli yapı taşı olan kolajen üretimini artırma prensibine dayanıyor.

Uzman Estetisyen Nur Bilen Yavuzer, ‘Kolajen Üretim Kabini’ hakkında bilgi verdi: “Kolajen vücudumuzda bulunan; özellikle kemik, eklem, deri gibi bağ dokusunda bulunan, dayanıklı bir proteindir. Bağ dokusu hücreleri olan fibroblastlar sayesinde üretilir. Deri bağ dokusunda da yoğun bulunur ve iskelet kas sistemi görevini üstlenir. Cildin elastikiyetini ve dayanıklılığını sağlar.

Yaşlanmayla derideki elastin ve kolajen maddelerinin üretimi azalır ve yıkımları artar. Böylece cilt elastikiyeti azalır, gevşemeler, sarkmalar ve kırışıklıklar baş gösterir. Yeni teknoloji kolajen kabinleri sayesinde kolajen yapımı artırılarak esneklik ve sıkılık geri kazanılır.

Bu kabin 633-660 nanometre dalga boyuna sahip kırmızı ışıkla  derin dokulara girerek, iki yönlü kolajen artımına yol açar. İlk etkiyi kolajenin yıkılmasında yavaşlamaya sebep olmakla gösterir. Bir diğer etkisiyse yeni kolajen üretimi artışıdır.

Haftada 2-3 seans olacak şekilde tüm vücut kabin içerisinde yatarak 20 dakika geçirilir. İstenilen etki kişiden kişiye değişmekle beraber yaklaşık 10 seans yeterlidir. Uygulama sırasında etkiyi artırmak için hyalüronik asit enhanger dışarıdan cilt üzerine uygulanır. Böylece nem dengesi de korunmuş olur.

20 dakikalık sürede sadece ısınma hissi oluşur. Ağrı ve acı hissi yaratmayan tedavide, herhangi kabuklanma veya iyileşme sürecine de ihtiyaç duyulmaz. İşlem sonrası hasta günlük hayatına devam edebilir. Tedavi, her yaş grubunda, kadın ve erkeklerde, her mevsim rahatlıkla uygulanabilir.”

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir