LAZER EPİLASYONDA DÖRDÜNCÜ NESİL YENİ TEKNOLOJİ TÜRKİYE’DE

Editör

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

LAZER EPİLASYONDA KURALLAR DEĞİŞİYOR!

Dünyanın her yerinde hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemlerinden olan tüyler için geliştirilen son teknoloji Türkiye’ye geldi. Karma atımlı Scanner (Tarama) Diode Lazer ile tüm vucüt için işlem 60 dakika gibi bir sürede tamamlanırken, daha az ve her cilt rengine her mevsim uygulanabilme özelliğiyle dikkat çekiyor.

Uz. Dr. Rasime Erkan, bu yeni teknolojiyi anlattı:

Dünyada Alexandrite ve Diode olmak üzere iki cihaz türüyle çözüm sunan lazer epilasyonda, Amerika başta olmak üzere çoğu ülkede en çok Diode lazerler tercih edilmeye başlandı. Sürekli gelişen teknolojiler, Diode sistemlere farklı özellikler getirdi. Son teknoloji Dördüncü Nesil Karma Atımlı Tarama  Lazer Teknolojisi, bu her iki lazer tipini birleştirerek, Tarama Lazer Epilasyon Sistemi’nin öncüsü oldu.

Tüm tüyleri tarıyor

İş hayatının ve bilgisayar kullanan herkesin yakından tanıdığı tarayıcı, bu kez tüyler için iş başına geçiyor. Geniş başlığıyla tüyleri tarayarak, özel atış yapıp kıl köklerini etkiliyor. Lazer epilasyonda kıl köklerine uygun lazer enerjisi seçilerek, ışının melanin tarafından emilmesi sağlanıyor. Çünkü lazer enerjisi kökü ısıtıp, yok ediyor. Böylece kıl büyümeleri kalıcı olarak azalıyor. Tüm köklerde etkili olabilmesi için  [ ince ve açık renk kıl köklerinde etkisi azalıyor.

Eski sistemlerde cilt ve kıl tipine göre yaklaşık 90-150 dakikaya kadar süren tüm vücut lazer, artık 60 dakikaya düşüyor. Önceki sistemlerde en az 40-45 dakika süren ve çok tercih edilen alt bacak işlemi 15 dakikaya, yaklaşık 40 dakika süren sırt işlemi ise 20 dakika gibi kısa bir süreye düşüyor.  Hazırlık için önceden jel, jilet ya da soğutucu gibi işlemler de artık son buluyor.

Her mevsim her cilde

En önemli özelliklerden biri, ince kıllarda ve her mevsimde yapılabilmesi… Yani koyu tenli kişilerde uygulanamaması ve  güneş ışınlarıyla yanık yapma riskleri de ortadan kalkıyor. Hassas ciltler, çok açık ve çok koyu ciltler de artık lazer epilasyonun büyük nimetinden faydalanabiliyor. Eski sistemlerde 810 nm olan dalga boyunun 755-808-980 nm arasına genişlemesi ve cilt tipine göre uygun dalga boyu seçilebilmesi koyu tenlerde de iyi sonuçlar elde etme imkanı veriyor.

Yanık riski yok

Fraksiyonel çalışma tekniğine sahip olan yeni nesil lazerde, taramayı yapan başlık, atışları farklı bölgelere yaparak vücudun acıyı daha az algılamasını sağlıyor. Güçlü soğutma sistemiyle, uygulama yapılan bölgede acı hissi daha da azalabiliyor. Ayrıca bu soğutma deride yanık gibi ihtimalleri de ortadan kaldırıyor ve hastanın konforunun yanı sıra epidermisin korunmasını da sağlıyor.

 iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.