KIRIŞIKLIK KREMİ KULLANMANIN YAŞI NE OLMALI?

Editör

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

CİLTTE KÖK HÜCRE YENİLENMESİ

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, kırışıklık kremleri kullanmaya ne zaman başlanması gerektiğiyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Antiaging, yaşlanma karşıtı, yüz germe kremi ve kırışıklık kremi olarak geçen sayısız ürün var. Hepsinin temel amacı, var olan kırışıklıkları azaltmak ancak asıl odaklandıkları nokta kırışıklık oluşumunu engellemek için yapılan prosedürleri desteklemek. Kırışıklık kremlerini, henüz yaşlanma belirtileri başlamadan kullanmak en doğru hareket olacaktır.”

Kırışıklık nedir ve nasıl oluşur?

Kırışıklıklar cildimizde zaman içinde oluşan kıvrım ve oluklardır. Yaş almaya başladıkça ortaya çıkan kırışıklıklar ilk başta tekrarlayan yüz ifadeleri sonucunda meydana gelir.

Güneş hasarı, sigara, nemsizlik, genetik faktörler, bazı ilaçlar kırışıklıkların oluşumunu etkiler. Fakat kırışıklıklar doğal yaşlanma sürecinin kaçınılmaz bir parçasıdır. Yaşımız arttıkça cildimiz kurur ve incelir. Cildimiz yaşlandıkça alacağı hasarlardan kendisini korumak için yeteneği de azalır. Tüm bunların sonucunda cildimizde kırışıklıklar gözlemlenmeye başlar.

25 yaşından sonra kullanılmalı

Farklı kırışıklık kremlerinin içerisine, farklı dozajlarda aktif maddeler konur. Özellikle kök hücre ve peptitler önemli aktiflerdir.

Mesela Örümcek Ağı kreminin içerisinde ödüllü aktifler bulunur, peptit ve kök hücre gibi. Kök hücre ve peptitlerin üretim teknolojisinin arkasında geniş bir bilim var. Cildin daha derin katmanlarına inmek için gerekli olan bir yağ asidiyle sentetik peptidler birleştikten sonra ortaya çıkan ürün, 4-12 hafta içinde kolajen üretimini artırmaya yardımcı olur. Böylece daha sıkı ve genç bir cilt görünümünü destekler.iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir