YENİ YILI YENİ BİR ‘BEN’LE KARŞILAYABİLİRSİNİZ

Editör

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

Prof. Dr. AkınYücel

YILIN YORGUNLUĞUNU CİLDİNİZİN ÜZERİNDEN ATIN!

Senenin yorgunluk izlerini üzerinizden silerek, 2016’ya yeni bir ‘ben’le girmek isteyenlere işte tavsiyeler…

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel şu önerilerde bulundu:

Ameliyatsız burun estetiği: Estetik müdahaleler ve genellikle yüz gençleştirme işlemlerinde kullanılan dolgular, burun için de kullanılarak ameliyatsız burun estetiği işlemleri gerçekleştirilebilir. İşlemin ardından kişi günlük hayatına devam edebilir. Botoks enjeksiyonuyla burun sırtındaki çizgiler giderilebilir.

Dolgularla burundaki kemeri gizlemek ve burun ucunu yükseltmek mümkün. Özellikle daha önceden geçirilmiş ameliyatlara ait sorunların giderilmesinde, dolgu uygulamaları tercih edilir.

Derin nemlendirme işlemleri: Özellikle cilt kuruluğunun önüne geçmek için mezoterapi amaçlı serbest, saf hyaluronik asit (HA) enjeksiyonları yapmak ve somon DNA’sı uygulamaları revaçta. Bu işlemler cilde elastikiyetini geri kazandırır,  vitamin ve mineral içerikleriyle derinlemesine nemlendirip iklim koşullarına karşı korur. Derin nemlendirme işlemleri sadece yüze değil, yıllar içerisinde hasar gören boyun, dekolte ve ellere de uygulanır.

Daha genç görünen eller: El gençleştirme işlemlerinin büyük bölümü muayene ortamında, anestezik kremler yardımıyla yapılabilir. Amaç, eksilen cilt altı dokusunu yerine koyarak dolgun bir görünüm kazandırmaktır. Hacimlendirici hyaluronik asit (HA) dolgularıyla ellerdeki ‘iskeletleşmiş’ görünüm giderilebilir.

Şekilli popolar: Bel ve sırta yapılan liposuction işlemiyle birlikte bel bölgesi inceltilebilir. Bu yöntemle elde edilen yağ, sonrasında belli işlemlerden geçirildikten sonra dışa doğru çıkıklık, yukarı doğru yükseklik sağlayacak şekilde enjeksiyon yapılır. Kalçalarının yan taraflarında anatomik olarak çöküklük olanlar popolarının yeterince yuvarlak görünmemesinden yakınır. Bu işlem, kalçaya yuvarlak şekil verilip, yan duruşun daha düzgün olması sağlar.

Elmacık kemikleri ve yüz ovali: Dolgu işlemiyle elmacık kemiğini birleştirmek, burun ve dudak arasındaki çizgiyi gidermek mümkün. Yine dolgularla ağız köşesinden aşağı inen çizgileri azaltabilir, çene belirginleştirebilir.

Dolgun dudaklar: Botoksla dudak köşesi yukarı kaldırılabilir, dudak köşelerinden aşağıya doğru inen derin çizgiler varsa  giderilebilir.

  • İnce kırışıklıklar için yüz ve dekolte bölgesine mikrobotox yapılabilir.
  • Çene küçüklüğü, basık elmacık kemiği deformeleri dolgularla giderilebilir.
  • Bölgesel yağlanma şikayeti olanlar liposuction’a başvurabilir.
  • Yüzdeki kırışıklıklar botoks uygulamasıyla giderilebilir;  dolgu uygulamalarıyla daha güçlü yüz hatlarına ve dolgun dudaklara sahip olunabilir.


iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir