ÖNLEYİCİ PLASTİK CERRAHİ UYGULAMALARIYLA ZAMANA ‘DUR’ DEYİN

Editör

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

İYİ YAŞLANMAK ELİNİZDE

Modern tıbbın mucizeleri, zamanı geriye sarma konusunda da bize yardımcı oluyor. Özellikle Amerika’da son iki yıldır ‘önleyici plastik cerrahi’ uygulamaları revaçta.

Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hamidreza Samani, arestetik’te de kullandıkları bu uygulamalar hakkında bilgi verdi:

Dünya yıldızlarının son trendi olan bu yöntemle, kişiye göre değişmekler birlikte, 25’li yaşlardan itibaren başlayan ciltteki yorgun ifadeleri ve kırışıklıkları düzenli aralıklarla uyguladığımız tek seansla ortadan kaldırıyoruz. Bu yöntemi uygulamanız için iş yoğunluğunuz arasında kendinize öğle saatlerinizi ayırmanız yeterli. Sadece 30-40 dakikalık bir seans sonucunda arzu ettiğiniz görünüme kavuşuyorsunuz.

Erken yaşta müdahale

Estetik cerrahinin bu boyutu, erken yaşta birtakım bilgileri (detaylı çekilmiş fotoğraflar, vücut analizi) arşivleyerek, değişikliklerin başladığı andan itibaren devreye girip çok daha küçük çaplı müdahalelerle ileriki yaşlarda gerekecek büyük operasyonların ihtiyacını çok daha ileriki yaşlara taşıyor.”

Uygulamadan önce yüzün her açıdan görünüşünün, ışık ve gölge yansımalarıyla üç boyutlu bir değerlendirilmesini yaptıklarını söyleyen Samani şöyle devam etti:

  • Göz çevresi ve alında oluşan mimik çizgilerine botoksla müdahale yapılmadığında, ileride meydana gelecek derin ve kalıcı cilt katmanlarının giderilmesi zorlaşacak. Erken dönemde botoks uygulamasıyla cildin kalıcı deformasyonunun önüne geçilir.
  • Bölgesel ve genel yağlanmaların oluşmaya başladığı anda müdahale, ileri derece yağlanmada görünen selüliti engelleyip geri dönüşü olmayan bir cilt deformasyonunu durdurur.
  • Büyümeye ve sarkmaya başlamış bir memeyi daha küçük ve neredeyse hiç iz bırakmayacak bir operasyonla toparlamak hastayı daha büyük izler bırakacak bir operasyondan kurtarır.


iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir