Estetik operasyonların mevsimi ve zamanı var mıdır?

Editör

Editör

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.
Editör

Estetik sezonu açıldı

Sıcakların azalması, havaların serinlemesi, tatil sezonunun kapanıp da şehre dönüşün başlamasıyla estetik ameliyatların sayısında da artış görülmeye başlandı. Sonbahar, bütün ameliyatların daha sık yapıldığı bir dönem olarak karşımıza çıkıyor.

Seycan Tanfer

Tanfer Sağlık ve Estetik Kliniği Direktörü Seycan Tanfer, sonbahar estetiğiyle ilgili bilgiler verdi:

Estetik operasyon geçirmek isteyenler, operasyonun hangi koşullar altında gerçekleşeceği ve hangi doktor tarafından yapılacağı konusunda ne kadar titiz davranıyorlarsa, ameliyatın hangi dönemde yapılacağı konusunda da son derece dikkatli olmalı. Çünkü mevsimlere göre estetik operasyonların etkileri değişim gösterebiliyor.

  • Birçok kişi, zamanları olduğu için estetik operasyonları yazın gerçekleştirmek istiyor. Ancak sonbahar ve kış, birçok açıdan ameliyat sonrası bakım için daha konforlu. Çünkü kişi, güneş ışınlarından uzak durmalı.
  • Yazın güneş, kum ve denizin ciltte yarattığı kuruma, yıpranma, yaşlılık belirtileri ve lekeler sonbaharda telafi edilmek zorunda.

Cihazlar birikmiş kiri daha iyi temizliyor

  • Cilt bakımları günümüzde artık birtakım özel cihazlar ve altın uçlu iğnelerle yapılıyor. Böylece ciltte biriken toz ve kir, daha iyi temizleyebiliyor.
  • Güneş sebebiyle oluşan kırışıklıklar ve çökmelerde, cildi geren, daha sağlıklı ve genç görünüm kazandıran aparat ve aletler kullanılıyor.

Tatil dönüşü botoksu!

  • Günümüzde kadınlar arasında botoks ve dolgu çok yaygın. Tatil dönüşü botoks ve dolgu bakımlarının yapılıp, yaşlılık görüntülerinin ortadan kaldırılmasında fayda var.
  • Sonbaharla beraber artık sıcakların azaldığı, plastik ve estetik cerrahinin gündeme geldiği, ödem ve kanamaların riskinin azaldığı bir döneme giriyoruz. Özellikle burun estetiğiyle başlayan, gözaltı, göz kapağı ve cilt sarkmalarında yapılan operasyonlar öne çıkıyor.
  • Liposuction, göğüs ve kol estetikleri, karın germe ve vajinal estetikler, sonbaharda başlayıp, hazirana kadar yapılabilecek operasyonlar.
  • Burun estetiğinin sonbaharda tercih edilmesinin sebebiyse, organın fazla kanama eğilimi göstermesi. Kemiğe müdahale edildiği için morarmalar, kızarmalar ve ekimozlar gelişiyor.
  • Sıcak havada ödemlerin inmesi zaman alıyor. Sonbaharda güneşin etkisini yitirmesiyle güneş gözlüğü kullanımı da azalıyor.

 iyininpesinde@gmail.com'

her zaman iyinin peşinde olan, sağlık, güzellik ve yaşam hakkında en iyi sırları paylaşan biri.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir